Filtr pevných částic DPF

Autoservis KV je autorizovaným servisem a partnerem DPF Technology v Karlovarském kraji, který je schopen provádět reinstalace a renovace filtrů pevných částic DPF, a to včetně nahrání originálního softwaru do všech značek vozů.

Co je filtr pevných částic?

 

Filtr pevných částic DPF je součástí moderních vozů s naftovým motorem. Úkolem filtru je zachytávání sazí a prachových částic, které vznikají spalováním nafty. Díky filtru DPF je možné v našich městech a obcích udržet míru prašných částic na úrovni, která není zdraví škodlivá.

 

Moderní dieselové motory splňující emisní normu EuroV se již neobejdou bez filtrů pevných částic nazývané DPF neboli Dieselpartikelfilter nebo FAP Filtr Air Particolair , je to voština z karbidu křemíku (keramická báze) tak jemná, aby zachytila jemné saze produkující moderní Common Rail diesely. Tyto saze se usazují ve filtru a až nahromaděné množství dosáhne určené množství, počítač spustí regeneraci, což v praxi znamená spálení sazí na popílek.

 

Provádí se dva druhy regenerací:

  • Sycení směsi Aditivem ze externí nádržky ( AdBlue, močovina atd. ) která se doplňuje v servisu dle servisního intervalu cca. od 15.000 km do 200.000 km.
    Vstřikování nafty do výfukového cyklu , která dohořuje ve výfuku při teplotách od 600 C, tento proces ale může probíhat pouze při optimálních podmínkách ( teplota vody, oleje, zatížení motoru ), což u vozidel jezdících v zimě pouze krátké vzdálenosti nemusí nastat a je zaděláno na problém.
    Životnost filtru pevných částic je průměrně 80.000 km až 200.000 km , hodně závisí na druhu provozu a řidiči.

  • Druhá možnost je renovace filtru technologií DPF Tech

 

Proč je filtr DPF nutný?

 

Mnoho majitelů dieselových vozů nechalo v minulosti filtr pevných částic z auta odstranit. Od nového roku však novela zákona narovnává chybu v zákoně a majitelům takto upravených vozů hrozí sankce ve výši 50.000 Kč. Tato pokuta hrozí v případě odhalení absence filtru jak při běžných kontrolách, tak i na STK.

Autoservis KV poskytuje následující služby:

  • Reinstalace odstraněných filtrů DPF - originální i alternativní díly

  • Renovace DPF filtrů - odborné čištění

  • nahrání originálního softwaru

Akční nabídky

1/14

Neváhejte proto a dejte svůj vůz do pořádku v AutoservisuKV, který je autorizovaným servisem a partnerem DPF technology.

 

Objednejte svůj vůz již teď na - +420 353 228 118 nebo +420 739 560 236